kiedy posiedzenie NSA?... więcej »

STRATA PUNKTÓW NA WŁASNYM TERENIE

Komentarzy (0)
26-05-2010

2010.05.26. W Nadarzynie na stadionie GOS, odbył się kolejny mecz piłki nożnej w rozgrywkach III ligi, GLKS Nadarzyn podejmował KS Piaseczno.

Mecz zapowiadał się ciekawie, ze względu na fakt, iż obie drużyny walczą o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Nadarzyn wygrywając ten mecz pozbawił by praktycznie szans drużynę Piaseczna, nawet na teoretyczne rozważania na temat awansu do II ligi.
W pierwszej połowie mecz wyglądał na wyrównany, choć to GLKS miał więcej sytuacji podbramkowych i już w pierwszych minutach po dośrodkowaniu Kuby Wójcickiego nadarzyła się okazja do strzelenia bramki, niestety nie wykorzystana przez naszych snajperów. Natomiast w 14 minucie ogrywając dwóch obrońców Piaseczna, piłkę do bramki skierował sam wymieniany wcześniej Kuba Wójcicki . W późniejszym okresie GLKS miał jeszcze kilka sytuacji podbramkowych, ale brak szczęścia, opanowania, może trochę umiejętności, nie pozwalał skierować piłki do siatki. W odpowiedzi goście zaatakowali kilkakrotnie , ale strzały były niecelne albo bronił je Maciej Łykowski. W 40 minucie po niefortunnym podaniu piłki głową do bramkarza samobója strzelił zawodnik GLKS-u Adam Centkowski doprowadzając do remisu 1:1. W drugiej połowie metamorfoza zawodników Piaseczna, a może słaba postawa naszych kopaczy i obraz gry diametralnie różny na niekorzyść GLKS-u. To Piaseczno zaczęło przeważać na boisku i to oni zaczęli coraz częściej zagrażać bramce bronionej przez Maćka Łykowskiego w 85 minucie strzelając zwycięskiego gola na 1:2, przedłużając sobie szanse na awans do II ligi.
Przewaga Nadarzyna stopniała nad dwoma goniącymi nas drużynami już tylko do 6 pkt., a meczy do końca pozostało tylko 4., więc chcąc bez problemów awansować musimy, co najmniej wygrać jeszcze dwa mecze i chociaż jeden zremisować, w innym przypadku musimy liczyć na potknięcia naszych przeciwników.

Skład GLKSu: Łykowski (ż), Goliński, Centkowski (65 Kopiś), Wolski, Sielski(ż) (80 Łowicki(ż)), Sztybrych, Figiel (70 Jankowski), Bobrowski, Kucharski, Wójcicki, Bajera (65 Jankowski).