Pytają się mnie czasem sąsiedzi, co sądzę o Zwaplinskim, o prowadzonej... więcej »
wyjaśniając to NSA zdaje się uchyliło wyrok do ponownego rozpatrzenia.... więcej »

PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT - podsumowanie

Komentarzy (0)
05-06-2013

Mimo zakończenia rozgrywek ligowych w tym sezonie siatkarki GLKS Nadarzyn nie zwalniają tempa. W ostatnim czasie Nadarzynianki startowały w kilku dużych  turniejach ogólnopolskich. Klub był także organizatorem trzeciej już edycji w krótkiej historii sekcji Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej – NADARZYN CUP. W tym roku zawody stanowiły element  obchodów 560-lecia nadania Nadarzynowi praw miejskich.

W rozgrywanych w dniach 10-12 Maj na obiektach GOS-u Nadarzyn przy ul. Żółwińskiej 41
III NADARZYN CUP zgromadził  na starcie 28 zespołów w trzech kategoriach wiekowych.
Wszystkie zespoły GLKS-u  spisały się bardzo dobrze, a drużyna kadetek wręcz świetnie wygrywając swoją kategorię. Wyniki ( pierwsze czwórki w poszczególnych rocznikach ):

I miejsce    LTS Legionovia Legionovo
II miejsce    MUKS Dargfil Tomaszów Maz.
III miejsce    GLKS Nadarzyn
IV miejsce    MUKS Volley Płock
startowało 8 drużyn

Najlepszą zawodniczką w kategorii kadetek została  Magdalena Zembrzuska .
Martę Ćwiertniewicz uznano najlepszą zagrywającą w kadetkach, Iwonę Zuzel najlepszą rozgrywającą w juniorkach, a Agnieszkę Krupińską najlepszą przyjmującą w młodziczkach.

Międzynarodowy turniej kadetek  w Żyrardowie
Młoda drużyna GLKS-u Nadarzyn zajęła III miejsce w turnieju w Żyrardowie. W ciągu dwóch dni dniu turnieju Nadarzynianki pokonały GOSiR Żyrardów I (2-0),  A.S. Colleluna Terni (2-1) i uległy 0-2 Wrzosowi Międzyboróworaz KS Żyrardów (1-2). Na osłodę pozostało nam to, iż drużyna była jedną z najmłodszych ekip turnieju, jako jedyna pokonała włoski zespół A.S. Colleluna Terni - triumfatora zawodów, a Agnieszka Krupińska została uznana najlepszą libero turnieju. Na wyróżnienie zasługuje także gra: Iwony Zuzel, Karoliny Głodek oraz Basi Zakościelnej.

Ogólnopolski Turniej w Leżajsku
W dniach 24-26 Maja siatkarki GLKS-u Nadarzyn wzięły udział w III Ogólnopolskim Turnieju kadetek (rocz.1997) organizowanym przez klub Trójka Leżajsk. Zespół Nadarzyna wzmocniony Eweliną Brzezińską oparty na dziewczętach z roczników 1997-1999 zajął VI miejsce. Przed młodymi siatkarkami jeszcze bardzo dużo pracy, jednak cieszy ambitna i momentami dojrzała gra drużyny.
Zawody miały bardzo silną obsadę oprócz GLKS-u wystąpiły także: Kadra woj łódzkiego  i podkarpackiego (zagrały w finale), UKS Stalowa Wola i Trójka Leżajsk (zagrały o III m), MUKS Volley Płock, który pokonał GLKS Nadarzyn w meczu o V miejsce 2-1 w setach) oraz SOS Rzeszów i Dargfil Tomaszów Maz. -  uplasowali się na miejscach VII-VIII.
W naszym zespole bardzo dobry turniej z rocznika kadeckiego  zagrała rozgrywająca Iwona Zuzel (otrzymała wyróżnienie) oraz w ostatnich spotkaniach: Agnieszka Krupińska i Karolina Głodek.  Nie do zatrzymania w ataku była Ewelina Brzezińska (w przyszłym roku już juniorka).  Pozostałe dziewczęta miały na tych zawodach swoje wzloty i upadki .

Najmłodsze Nadarzynianki w finale wojewódzkim
W sobotę 18 maja w Lesznowoli odbył się finał wojewódzki rocznika 2002 ogólnopolskiego turnieju Kinder+Sport. GLKS Nadarzyn w kategorii dwójek reprezentowała drużyna złożona z: Natali Bajerskiej, Kingi Wrońskiej i Heli Kras-Gorzkowskiej. Dziewczęta w trakcie dwumiesięcznych eliminacji zakwalifikowały się do wielkiego finału, w którym zagrało 16-ście najlepszych ekip wyłonionych z pośród ponad 120 drużyn. Choć początek zawodów nie ułożył się po naszej myśli, to dziewczęta dzielnie walczyły do końca i ostatecznie zajęły XIV miejsce w gronie znacznie dłużej trenujących mini-siatkarek.

Wielki sukces małej Kingi
Zawodniczka GLKS-u Nadarzyn, uczestniczka projektu "Sport zamiast używek" Kinga Wrońska odniosła duży sukces wygrywając organizowany w Błoniu z okazji Dnia Dziecka ogólnopolski turniej mini-siatkówki w kategorii „jedynek”. Zawody były przeznaczone dla dziewcząt z rocznika 2002, a Kinga choć rok młodsza okazała się w przekroju całego turnieju najlepszą zawodniczką. Na starcie stanęło 37 młodych siatkarek, które zagrały na małych boiskach "jeden na jeden".