9 czerwca 2026, imieniny obchodzą: Felicjana, Pelagii, Sławoja

~manio
11:07 09-06-2026
No życie tak było.... więcej »
~manio
10:55 09-06-2026
Tak kiedyś to było aż miło wspominać, teraz tylko baseny Strzeniówka... więcej »
~ciekawe co na to wasza sołtyska?
17:09 29-05-2026

MSHE odkopuje bunkier

Komentarzy (5)
12-05-2013

Członkowie Mazowieckiego Stowarzyszenia Historycznego Exploratorzy.pl, za zgodą i aprobatą Urzędu Gminy Żoliborz oraz konserwatora zabytków, od soboty 11 maja 2013 roku, odkopywali poniemiecki schron typu Tobruk. Jak sie okazało, to jedyny tego typu schron w Warszawie.
Przedmioty jakie udało się odkopać, przy współpracy Muzeum Techniki Wojskowej i Cywilnej w Markach, będzie można zobaczyć podczas nocy muzeów 18 na 19 maja 2013 roku, przy odkopywanym bunkrze - Warszawa Al. Wojska Polskiego.

Get Flash to see this player.

Komentarze:
16-05-2013
~Bandi:
Musicie się troszkę poduczyć, koło "Tobruka" to nawet nie stało
16-05-2013
~Oj:
Tereso, Tereso z "Żoliborza" a tak naprawde z Marek bądź innych miasteczek wysuniętych na wschód od Warszawy nie kadź już i nie spamuj w internecie.
15-05-2013
~Teresa z Żoliborza:
Świetna praca Panowie! Czapki z głów przed pasjonatami! Niemal 70 lat ludzie go zaśmiecali, a tu proszę - odgruzowany i to z wojennymi znaleziskami! Gratulacje!
13-05-2013
~bąk.:
Niech najpierw "znamy" działacz radio maryjny i środowisk narodowych, pouczy o fortyfikacji a później niech pokopie. A jak chce kopać to jedźcie sobie do Sulejówka, a nie zanieczyszcza Warszawę. Bunkier typu tobruk żenada, żenada na 1002 :-D ha ha ha!  więcej
13-05-2013
~Miki:
Jaki jedyny?? Przy dworcu zachodnim 3 takie widziałem, w muzeum Powstania Warszawskiego jest kolejny. I kilka rozrzuconych po mieście.
 
Copyright © 2010 - 2026 Nadarzyn.tv
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE. DALSZE ROZPOWSZECHNIANIE ARTYKUŁÓW, ZDJĘĆ, FILMÓW, TYLKO NA PODSTAWIE PISEMNEJ ZGODY WŁAŚCICIELA PORTALU