9 czerwca 2026, imieniny obchodzą: Felicjana, Pelagii, Sławoja

~manio
11:07 09-06-2026
No życie tak było.... więcej »
~manio
10:55 09-06-2026
Tak kiedyś to było aż miło wspominać, teraz tylko baseny Strzeniówka... więcej »
~ciekawe co na to wasza sołtyska?
17:09 29-05-2026

Świerzbowiec w czubińskim Domu Opieki Społecznej?

Komentarzy (1)
29-02-2016

Na ostatniej sesji Rady Powiatu rozgorzała poważna dyskusja na temat świerzbowca, który miał pojawić się w Domu Opieki Społecznej w Czubinie.

Świerzbowiec to dość poważna choroba skóry, którą bardzo łatwo się zarazić poprzez bezpośredni kontakt z zainfekowaną skórą. Podanie ręki czy szybki uścisk, może nie być powodem do zarażenia, ale pozostawanie w dłuższym kontakcie z osobą zarażoną już tak.

W grupie ryzyka u których stosunkowo łatwo może dojść do zarażenia są dzieci. U maluchów zmiany najpierw pojawiają się na dłoniach i podeszwach stóp, a grudkowata wysypka może nawet utrudniać chodzenie.

Jak się okazało, choroba na tyle poważna, że na sesji zajęli się nią radni powiatowi. Choć sanepid stwierdził, że u jednego z pensjonariuszy pojawił się ten pasożyt, to pani dyrektor Domu Pomocy Społecznej zaprzeczyła tym doniesieniom stwierdzając, że u nich świerzbowca nie ma, gdyby było inaczej, ta choroba pojawiłaby się u większej ilości osób niż tylko u jednej.     

Get Flash to see this player.

Komentarze:
29-02-2016
~Dym:
Pani dyrektor ośrodka w Czubinie to bliska przyjaciółka Pani Agnieszki Kuźmińskiej. Ops! przepraszam Pani marszałek Agnieszki Kuźmińskiej.
 
Copyright © 2010 - 2026 Nadarzyn.tv
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE. DALSZE ROZPOWSZECHNIANIE ARTYKUŁÓW, ZDJĘĆ, FILMÓW, TYLKO NA PODSTAWIE PISEMNEJ ZGODY WŁAŚCICIELA PORTALU